Expondo Logo
Kakkoslaatu Ravintolalaitteet
Kakkoslaatu Ammattilaitteet
Kakkoslaatu Piha ja puutarha
Kakkoslaatu Maataloustarvikkeet
Kakkoslaatu Mittalaitteet
Kakkoslaatu Toimistokalusteet
Kakkoslaatu Hotellitarvikkeet
Kakkoslaatu Siivouslaitteet
Kakkoslaatu Kauneus ja terveys
Kakkoslaatu Hyvinvointi
Kakkoslaatu Vapaa-aika

Tuotenumero: EX20021511

|

Malli: PROLOX 65VO

Kakkoslaatu Plasmaleikkuri - 65 A - käyttösuhde 80 % - digitaalinen LED-ohjauspaneeli - 400 V

Tarjous
Kakkoslaatu
Kakkoslaadun tuotteemme ovat yleensä kunnostettuja asiakaspalautuksia tai entisiä esittelykappaleita. Tuotteissa saattaa olla kosmeettisia vaurioita, mutta ne ovat teknisesti virheettömiä. Kuten tavallista, tarjoamme myös tässä tapauksessa normaalin palautusoikeuden ja takuun.
248,00 €310,00 €
Tarjoukset voimassa rajoitetun ajan196,83 € alv 0% (25.5%)Tarjoamme tarvittaessa nettolaskun.

Alin hinta viimeisten 30 päivän aikana ennen alennusta: 310,00 €

Viimeiset kappaleet! Jäljellä olevat tuotteet: 1
ILMAINEN TOIMITUSn. maanantai 11. toukokuuta
Parhaan hinnan takuu
Stamos Germany logo
Avainominaisuudet
  • tehokas – plasmaleikkuri tekee vaikutuksen leikkausvirralla 65 A, jolloin sen käyttösuhde on 80 %
  • tarkka – kiertosäätimellä varustettu digitaalinen ohjauspaneeli selkeällä LED-näytöllä mahdollistaa leikkausvirran ja kaasun jälkivirtauksen helpon valinnan
  • tehokas – plasmaleikkurin moderni IGBT-invertteri tarjoaa optimaaliset leikkausparametrit jokaiseen projektiin
  • käytännöllinen – polttimen toiminnon yksinkertainen valinta 2-T- tai 4-T-tilaan ja HF-sytytys
  • liikuteltava – kantokahva ja 3 m pitkä letkupaketti laadukkaalla P60-polttimella mahdollistavat maksimaalisen liikkumisvapauden plasmaleikkurilla työskenneltäessä
Toimitustiedot
Varaosat
Premium-takuu
Käyttöohjeet

Tekniset tiedot

CNC
Ei
2T / 4T
Ei
Virtajohto
2 m
Toimintakerroin [%]
80
Taajuus [Hz]
50/60
Soft start
Kyllä
Vedenjäähdytin
Ei
Plasmakaapeli
3 m
Maadoituskaapeli
1.4 m
Leikkuusyvyys enintään
20 mm
Materiaali
Teräs
Väri
Valkoinen
Jännite [V]
400
Lähtövirta [A]
15 - 65
IP-suojausluokka
IP21S
Mitat (PxLxK)
51 x 23 x 40 cm
Paino
15.5 kg
Paketin mitat (PxLxK)
63 x 36 x 45 cm
Lähetyspaino
17.8 kg

Toimituksen sisältö

  • Plasmaleikkuri PROLOX 65VO
  • Plasmapoltin P60 letkupaketilla (3 m)
  • Maadoituspuristin kaapelilla (1,4 m)
  • Virtajohto (2 m)

Tuotekuvaus

Laadukas plasmaleikkuri tarkkoihin työtuloksiin

Stamos Germanyn plasmaleikkuri PROLOX 65VO takaa laadukkaat työtulokset sekä helpon käytön ja nykyaikaisen IGBT-tekniikan. Leikkaa nopeasti ja tarkasti monenlaisia metalleja, kuten terästä, rosteria, kuparia tai alumiinia. Tämä plasmaleikkuri ammattikäyttöön mahdollistaa leikkaukset jopa 65 A:n teholla, ja se on ihanteellinen laite monenlaisiin töihin korjaamoissa ja autotalleissa.

Plasmaleikkuri tekee vaikutuksen luotettavalla suorituskyvyllään

Aseta plasmaleikkauslaitteen leikkausvirta kiertosäätimellä välille 15 ja 65 A. Digitaaliselta ohjauspaneelilta voit myös säätää kaasun käyntiaikaa ja asettaa polttimen 2-T- tai 4-T-tilaan Kaikki arvot ovat tarkistettavista suurelta LED-näytöltä. HF-sytytyksen avulla voit myös leikata ristikkoja ja ritilöitä pilottikaarella. Voit ohjata ilmanpainetta ulkoisen paineenalentimen avulla ja lukea kulloisenkin arvon painemittarista. Asettamalla ilmanpaineen ja hitsausvirran optimaalisesti toisiinsa nähden saavutat erittäin siistit ja tarkat leikkaussaumat.

IGBT-invertteri ei ainoastaan tarjoa käyttöösi korkeatehoista jännitettä, vaan on myös erittäin kevyt ja kompakti. Näin tämän kahvalla varustetun plasmaleikkurin käyttö on entistäkin tehokkaampaa. Ammattikäyttöön tarkoitetun PT-60-leikkauspolttimen 3 metrin letkupaketin ansiosta säilytät aina optimaalisen liikkumisvapauden. Olit sitten rakennustyömaalla, korjaamolla tai omalla työpajallasi, ilman tätä tehopakkausta et enää halua työskennellä!

Arvostelut

Lajittele :
AMMATTILAISTEN VALINTA
18 VUODEN KOKEMUS…
…ammattilaisten tukemisesta.
JO 3 MILJOONAA…
…tyytyväistä yritysasiakasta.