Tyhjiöputkikeräin - aurinkolämpö - 30 putkea - 250 - 300 l - 2.4 m² - -45 - 90 °C
1/6
1 249,00 €
Hinta sis. alv
Tuote:
EX10250664
|
Malli:
UNI_STC_04
1 249,00 €
Suosittu tuote
henkilöä on äskettäin katsonut tätä tuotetta
Alhainen varastotilanne
Pidä kiirettä! Vain vähän tuotteita jäljellä.
Hinta sis. alv
Toimitusaika n. 5-8 päivää
1 249,00 €
Hinta sis. alv
100% turvallinen maksu
*
* Maksutavat saattavat vaihdella maittain
yleiskäyttöinen – ihanteellinen veden lämmittämiseen omakotitaloissa ja kesämökeillä tai leirintäalueilla ja rakennustyömailla
tehokas – toimii myös pilvisemmällä säällä
voimakas – korkea lämmöntuotto jo pienellä 2.4 m²:n alueella
muunneltava – kohdistus säädettävissä välillä 0 - 90° erikoiskehyksen ansiosta
yksinkertainen – asennus mahdollista ilman erityistä teknistä kokemusta
Tuotekuvaus
Tekniset tiedot
Arvostelut
Laajenna kaikki
TUOTEKUVAUS
Kuumaa vettä tehokkaasti aurinkoenergialla – tyhjiöputkikeräin 250 - 300 litran kapasiteetilla
Ympäristöystävällinen, taloudellinen ja tehokas: Käytä Uniprodon tyhjiöputkikeräintä talousvetesi lämmittykseen ja säästä selvää rahaa aurinkoenergian avulla. Tehokas tyhjiökeräin, jossa on 30 putkea, tekee vaikutuksen tehokkaalla 250 - 300 litran päivittäisellä kapasiteetillaan. Tästä huolimatta laite on erittäin kompakti ja sopii käyttöön omakotitaloissa, kesämökillä, leirintäalueella tai rakennustyömaalla.
Uniprodon tyhjiökeräin pienentää lämmönhukkaasi
Halusit sitten lämmittää pienen määrän suihkuvettä tai pitää huolen koko talon lämmityksestä, tämä moderni tyhjiöputkikeräin toimii erittäin tehokkaasti pilvisinäkin päivinä. Tyhjiöputkien tarkkaan harkittu eristys minimoi lämmönhukan. Näin voit lämmittää käyttövetesi luotettavasti pienelläkin keräimellä. Tämä kompakti aurinko-putkikeräin kattaa 2.4 m²:n alueen ja mahdollistaa suuren 250 - 300 litran päivittäisen kapasiteetin. Laitteen tyhjiöputkien mitat ovat Ø 58 x 1800 mm. Mahdollinen käyttölämpötila on -45 - 90 °C.
Helppo asentaa katolle kuin katolle
Putkikeräimen kokoaminen on mutkatonta, ja se onnistuu myös ilman erityistä asiantuntemusta tai kokemusta. Tukevan rungon kulma on säädettävissä välillä 0 - 90°. Voit asettaa sen oman tilanteesi mukaan niin, että auringonvalo osuu putkikeräimeen mahdollisimman tehokkaasti. Tyhjiökeräimen voi sijoittaa mihin tahansa aurinkoiseen paikkaan. Vedenpaine pysyy aina 6 baarissa.