Letkukela - 15 m - 20 bar - vedelle / paineilmalle - 1/4"
1/2
179,00 €
269,00 €
Hinta sis. alv
Tuote:
EX10490002
|
Malli:
9040N-10
179,00 €
269,00 €
Suosittu tuote
henkilöä on äskettäin katsonut tätä tuotetta
Alhainen varastotilanne
Pidä kiirettä! Vain vähän tuotteita jäljellä.
Hinta sis. alv
Toimitusaika n. 5-7 päivää
179,00 €
Hinta sis. alv
100% turvallinen maksu
*
* Maksutavat saattavat vaihdella maittain
helpota työtäsi – automaattinen 15 metrin letkukela
monikäyttöinen – laajan -40 ... 60 °C:n lämpötila-alueen ansiosta
yksinkertainen – "Stop at any point" -toiminto purkaa letkua ja pysäyttää sen tarkasti kaikkin asentoihin
turvallinen – letkuu säilyy suojassa suljetun muovikotelon sisällä
kääntyvä – metallinen seinäpidike kuuluu toimitukseen
Tuotekuvaus
Tekniset tiedot
Samankaltaisia tuotteita
Arvostelut
Laajenna kaikki
TUOTEKUVAUS
Puutarhaletkukela pitää verstaasi järjestyksessä.
HAZETIN automaattisella puutarhaletkukelalla voit vaivatta pidentää paineilman tai veden lähteen ja sitä tarvitsevan työkalun välistä etäisyyttä. Letkun pituus on 15 metriä, minkä ansiosta ulotut pidemmälle ja olet vapaampi liikkumaan korjaamossa, verstaalla tai puutarhassa. Työn päätteeksi älykäs kelausautomatiikka kelaa letkun turvallisesti sisään muovikotelon suojaan.
"Stop and Go" -kelaustoiminto tekee työstäsi mukavaa ja tuvallista
Kiertyneet letkut ja ärsyttävä kelaaminen ovat menneisyyttä! Nyt paineilmaletkun automaattinen kelaustoiminto huolehtii järjestyksestä ja työturvallisuudesta. Se sijoittaa letkun kelalle automaattisesti tilaa säästäen ja hankausta välttäen.
Käytännöllinen "Stop at any point" -toiminto kelaa letkua auki mihin tahansa tarvitsemaasi pituuteen. Letku lukittuu tähän asentoon. Kun vapautat letkun, se kelautuu taas hallitusti kelalle, mikä estää loukkaantumisia. Toimitukseen kuuluvan metallipidikkeen asentaminen on nopeaa ja helppoa mukana tulevan porausmallin ansiosta. Pidike kääntyy ja lisää näin puutarhaletkukelan toimintasädettä.
Letkukela paineilmalle, vedelle ja monille työkaluille
Paineilmaliitännän koko, 1/4", sopii monille paineilmatyökaluille. Vankka hybridipolymeeriletku kestää jopa 20 baarin paineen. Äärimmäiset -40 ... 60 °C:n lämpötilatkaan eivät ole materiaalille mikään ongelma.