Tuote: EX10061873
|Malli: MSW-PRO-A 10-2
Valmiina toimitettavaksi!
Toimitusaika n. 1-3 päivää
100% turvallinen maksu
Automaattisella paineilmaletkukelalla voit pidentää paineilman syöttölähteen, esimerkiksi kompressorin, ja vastaanottolaitteen välistä etäisyyttä jopa 10 + 2 metriin. MSW:n työkaluvalikoimasta löydät sopivan työkalun kaikkiin töihin kotona, puutarhassa tai verstaalla.
Kiertyneet letkut ja vaivalloinen kelaaminen ovat menneisyyttä, nyt paineilmaletkun automaattinen kelaustoiminto huolehtii järjestyksestä Laitteen nokkelan rakenteen ansiosta letku kelautuu sisään kerros kerrokselta. Auki kelattaessa kela lukittuu aina kaksi - kolme kertaa jokaista metriä kohden, mikä helpottaa juuri tarvittavan pituuden purkua kelalta.
Paineilmaletkukelan pidike on hyvin helppo asentaa kattoon tai seinään. Kaikki asennustarvikkeet kuuluvat toimitukseen. Kela lisää työturvallisuuttasi huomattavasti. Sen suljetun kotelon sisällä 10 + 2 m pitkä paineilmaletku säilyy turvallisesti, järjestyksessä ja suojassa kulumiselta.
Letku koostuu vankasta muovista (PVC) ja kestää enintään 8 bar paineen. Paineilmaletkukelaa voi käyttää -5 - 45 °C lämpötiloissa ongelmitta. 1/4"-liitäntä sopii yleisimmille paineilmatyökaluille.