Expondo Logo
Autotarvikkeet
Työkalusteet
Hitsauskone
Sähkötyökalut
Vinssit ja taljat
Rakennustarvikkeet
Paineilmatyökalut
Juotostarvikkeet
Käsityökalut
Tuotantolaitteet
Kammiovakuumikone
Taajuusmuuttajat
Puuntyöstö
Metallintyöstökoneet
Työturvallisuustarvikkeet
Moottorit

Tuotenumero: EX10062619

|

Malli: MSW-OOC-3200TPC

Timanttipora jalustalla - 3 200 W - 750 rpm

Tarjous
290,00 € 313,00 €
Tarjoukset voimassa rajoitetun ajan 230,16 € alv 0% (25.5%) Tarjoamme tarvittaessa nettolaskun.

Alin hinta viimeisten 30 päivän aikana ennen alennusta: 290,00 €

Määrälisä

kpl
Alennus
kpl (sis. alv)
3+
5%
275,50 €
5+
10%
261,00 €
10+
15%
246,50 €
Viimeiset kappaleet! Jäljellä olevat tuotteet: 4
ILMAINEN TOIMITUS n. maanantai 22. joulukuuta
Parhaan hinnan takuu
MSW logo
Avainominaisuudet
  • tehokas – poran voimakas moottori tekee vaikutuksen 3 200 W:n tehollaan ja sopii käytettäväksi myös kovemmille materiaaleille
  • tarkka – ohjauskiskolla varustetun tukevan jalustan ansiosta kone sopii jopa 230 mm leveiden reikien poraamiseen
  • tehokas – 750 rpm:n kierrosnopeudella timanttipora saavuttaa optimaaliset työtuloksen myös suuria reikiä tai kovia materiaaleja työstettäessä
  • joustava – porakone sopii vesiliitännän ansiosta myös märkäporaukseen, mikä vähentää lämmön ja pölyn muodostumista
  • turvallinen – timanttiporakone on varustettu ylikuormitussuojalla ja sen kaapeliin on integroitu vikavirtasuoja (PRCD), joka takaa riskittömän käytön
Accessories
Toimitustiedot
Varaosat
Premium-takuu
Käyttöohjeet

Tibor viime vuonna

Hyvää vastinetta rahalle.

Tekniset tiedot

Timanttipora jalustalla - 3 200 W - 750 rpm Timanttipora - 1 500 W - 2 100 r/min
(6)
290,00 €
Timanttipora jalustalla - 3 200 W - 750 rpm
Tarkasteltava tuote
(2)
189,00 €
Timanttipora - 1 500 W - 2 100 r/min
Mitat (PxLxK)
19.5 x 31 x 98 cm
53 x 11 x 30 cm
Jännite [V]
220
220
Johdon pituus
226 cm
219 cm
Kuormitussuoja
Kyllä
-
Lähetyspaino
21.6 kg
9.74 kg
Vertaile lisää ominaisuuksia

Toimituksen sisältö

  • Porakone MSW-OOC-3200TPC
  • Jalusta ohjauskiskolla
  • Vesiletku
  • 2 hiiliharjaa
  • 2 kiintoavainta (32/36 mm; 17/19 mm)
  • Asennusmateriaalit

Tuotekuvaus

Tehokas timanttipora jalustalla

Aika on rahaa rakennustyömailla, mikä kohdistaa myös koneisiin suuria vaatimuksia. MSW:n timanttiporalla teet luotettavasti reikiä koviinkin rakennusmateriaaleihin, kuten betoniin, muuraukseen tai asfalttiin. Tätä varten porassa on ohjauskiskolla varustettu jalusta, joka mahdollistaa leveiden reikien porauksen jopa 230 mm:n halkaisijalla.

Poraa tarkkoja reikiä MSW:n timanttiporalla!

Porakoneella saat käyttöösi 3 200 W tehon ja nopeuden 750 r/min, jotka mahdollistavat poraukset 230 mm halkaisijaan asti. Vakaalla jalustalla ja ohjainkiskolla varustetun jalustan ansiosta saavutat tarkat poraustulokset myös kovia materiaaleja työstettäessä. Tätä varten voit liikuttaa poraa sen suurella vivulla, jolloin saavutat tasaisen voimansiirron. Koneen johto on varustettu integroidulla vikavirtasuojakatkaisijalla (PRCD - Portable Residual Current Device), joka takaa työturvallisuuden myös kosteissa ympäristöissä. Laitteessa on myös ylikuormitussuoja ja turvakytkin.

Luota poratessasi luotettavaan vesijäähdytykseen. Laadukkaasta taotusta teräksestä valmistettu liitos on integroitu suoraan poraan. Tämä vähentää poranterän kulumista. Tästä syystä kone tarvitsee vähemmän huoltoa ja sen käyttöikä pitenee. Lisäksi vähennät porauksen aikana syntyvän pölyn määrää, jolloin itse timanttipora kuumenee vähemmän.

Arvostelut

4.6

Perustuen 6 arvosteluun

Lajittele :

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Hungary

Hyvää vastinetta rahalle.

Näytä alkuperäinen arvostelu

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Croatia

Basilika

Top tykkää olla laulaja

Näytä alkuperäinen arvostelu

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Austria

Ei kommentteja.

Näytä alkuperäinen arvostelu

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Poland

Pikatoimitus

Erittäin hyvä laite, toimii kuten pitääkin.

Näytä alkuperäinen arvostelu

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Austria

Kotikäyttöön

Erittäin hyvä normaaliin kotitalouskäyttöön. Ohjain/jalusta on 22 cm:n poran vakavuuden rajalla, mutta se toimii. Suosittelen sitä yksityishenkilölle, jos tarvitset ydinreiän. Slipper kytkin myös toimii. Käytin sitä kissanläppänä. Hinta suorituskyky erittäin hyvä.

Näytä alkuperäinen arvostelu

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Netherlands

Näyttää hyvältä

Näytä alkuperäinen arvostelu
AMMATTILAISTEN VALINTA
17 VUODEN KOKEMUS…
…ammattilaisten tukemisesta.
JO 3 MILJOONAA…
…tyytyväistä yritysasiakasta.