Expondo Logo
Autotarvikkeet
Työkalusteet
Hitsauskone
Sähkötyökalut
Vinssit ja taljat
Rakennustarvikkeet
Paineilmatyökalut
Juotostarvikkeet
Käsityökalut
Tuotantolaitteet
Kammiovakuumikone
Taajuusmuuttajat
Puuntyöstö
Metallintyöstökoneet
Työturvallisuustarvikkeet
Moottorit

Tuotenumero: EX18000694

|

Malli: S-WMW-ER 308LSI 0.8-5.0KG-SET-7

Hitsauslanka - 3-osainen sarja - ruostumattomille teräksille - ER 308LSi - 0,8 mm - 3 x 5 kg

279,00 €
222,31 € alv 0% (25.5%) Tarjoamme tarvittaessa nettolaskun.
Loppuunmyyty
Parhaan hinnan takuu
Stamos Welding Group logo
Avainominaisuudet
  • optimaalinen – sopii suojakaasuhitsaukseen MIG/MAG hitsauskoneilla
  • tehokas – saavuttaa erinomaiset hitsaustulokset stabiloituja ja stabiloimattomia CrNi-teräksiä hitsatessa
  • yhteensopiva – 0,8 mm kokoiselle langansyötölle
  • tuottoisa – 3 x 5 kg hitsauslankaa
  • tehokas – erittäin lämmön- ja korroosionkestävä
Toimitustiedot
Varaosat
Premium-takuu
Käyttöohjeet

Tekniset tiedot

Mitat (PxLxK)
0 x 0 x 0 cm
Paino
0 kg
Paketin mitat (PxLxK)
0 x 0 x 0 cm
Lähetyspaino
0 kg

Toimituksen sisältö

  • Hitsauslanka S-WMW-ER 308LSI 0,8-5,0KG-SET-7, 3 x 5 kg, 3 x 5 kg

Tuotekuvaus

Optimaalinen MIG/MAG-hitsauslanka hitsauskoneeseesi

Haluatko hitsata stabiloituja ja stabiloimattomia CrNi-teräksiä MIG/MAG-hitsauskoneellasi? Käytä sitten Stamos Welding Groupin korkealaatuisesta austeniittiseoksesta valmistettua hitsauslankaa! Umpilanka saavuttaa ihanteelliset työtulokset useissa käyttökohteissa ruostumattomia teräksiä hitsatessa.

Mig-hitsauslanka saavuttaa aina parhaat lopputulokset

Mig-lanka 1,2 mm:n halkaisijalla soveltuu ruostumattomien terästen hitsaukseen. Varmista kuitenkin, että se vastaa hitsauskoneesi langansyöttöä. Käytä CrNi-teräksille suojakaasuna luokan M12 tai M13 kaasuja. Tasapainoisen kemiallisen koostumuksen sekä alhaisen hiilipitoisuuden ja korkea piiarvon vuoksi saavutat aina laadukkaat ja vahvat hitsit. Hitsauslanka on erittäin lämmön- ja korroosionkestävä. Lisäksi tämä umpilanka toimii hyvin myös pakkasessa ja osoittaa hyvää typpihapon kestävyyttä.

Kelan 3 x 5 kg lankamäärän ansiosta hitsaat tehokkaasti pitkiäkin aikoja. Mig-lanka soveltuu ihanteellisesti MIG/MAG-hitsaustöihin kemiallisessa teollisuudessa. Austeniittinen hitsauslanka osoittaa vahvuutensa kuitenkin myös elintarvikejalostuksessa sekä putkistoja ja lämmityskattiloita hitsatessa.

Tekniset lisätiedot löytyvät seuraavasta linkistä: Hitsauslanka - ruostumattomille teräksille - ER 308LSi - 0,8 mm - 5 kg

Arvostelut

5

Perustuen 1 arvosteluun

Lajittele :

2 vuotta sitten Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Germany

hyvä laatu

Ei kommentteja.

Näytä alkuperäinen arvostelu
AMMATTILAISTEN VALINTA
18 VUODEN KOKEMUS…
…ammattilaisten tukemisesta.
JO 3 MILJOONAA…
…tyytyväistä yritysasiakasta.