Expondo Logo
Autotarvikkeet
Työkalusteet
Hitsauskone
Sähkötyökalut
Vinssit ja taljat
Rakennustarvikkeet
Paineilmatyökalut
Juotostarvikkeet
Käsityökalut
Tuotantolaitteet
Kammiovakuumikone
Taajuusmuuttajat
Puuntyöstö
Metallintyöstökoneet
Työturvallisuustarvikkeet
Moottorit

Tuotenumero: EX10062366

|

Malli: S-CHARGER-65A.3

Akkulaturi autoon - apukäynnistys - 12/24 V - 100 A - kompakti

Tarjous
210,00 € 228,00 €
Tarjoukset voimassa rajoitetun ajan 166,67 € alv 0% (25.5%) Tarjoamme tarvittaessa nettolaskun.

Alin hinta viimeisten 30 päivän aikana ennen alennusta: 210,00 €

Määrälisä

kpl
Alennus
kpl (sis. alv)
3+
4%
201,60 €
5+
8%
193,20 €
10+
12%
184,80 €
Varastossa
ILMAINEN TOIMITUS n. maanantai 22. joulukuuta
Parhaan hinnan takuu
MSW logo
Avainominaisuudet
  • tehokas – apukäynnistystoiminto tyhjentyneille auton akuille
  • voimakas – jopa 100 A:n virta nopeaan lataukseen
  • käytännöllinen – erityinen säilytystila toimitukseen sisältyville johdoille
  • muunneltava – ajastin jopa 60 minuuttia ja kolminumeroinen LED-näyttö
  • mobiili – kompakti muoto, pyörät ja kahva helpottavat kuljetusta
Toimitustiedot
Varaosat
Premium-takuu
Käyttöohjeet

Hans Holling 2 kuukautta sitten

Hyvä laatu

Hyvä ja vakaa laturi. Tämä on toinen ostamani laturi.

Täydennä tilaustasi

Tekniset tiedot

Akkulaturi autoon - apukäynnistys - 12/24 V - 100 A - kompakti Akkulaturi - apukäynnistin - 12/24 V - 15/20 A Akkulaturi autoon - apukäynnistys - 12 / 24 V - 45 A Akkulaturi autoon - apukäynnistys - 12 / 24 V - 70 A - kompakti Akkulaturi-apukäynnistin - 12/24 V - 100 A - kompakti Akkulaturi-apukäynnistin - 12/24 V - 20/30 A - vino ohjauspaneeli
(11)
210,00 €
Akkulaturi autoon - apukäynnistys - 12/24 V - 100 A - kompakti
Tarkasteltava tuote
(11)
69,00 €
Akkulaturi - apukäynnistin - 12/24 V - 15/20 A
(11)
120,00 €
Akkulaturi autoon - apukäynnistys - 12 / 24 V - 45 A
(10)
170,00 €
Akkulaturi autoon - apukäynnistys - 12 / 24 V - 70 A - kompakti
(1)
260,00 €
Akkulaturi-apukäynnistin - 12/24 V - 100 A - kompakti
(8)
150,00 €
Akkulaturi-apukäynnistin - 12/24 V - 20/30 A - vino ohjauspaneeli
Mitat (PxLxK)
32 x 38 x 62 cm
15.6 x 25 x 19 cm
24.5 x 27 x 20 cm
32 x 37 x 62 cm
33 x 37.9 x 62.5 cm
25 x 28 x 21 cm
Akku-/paristokäyttöinen
Ei
-
Ei
Ei
-
-
Akku-/paristotyyppi
AGM, EFB, GEL
Lyijyhappo
AGM, EFB, GEL
AGM, EFB, GEL
Lyijyhappo
Lyijyhappo
Eristysluokka
F
-
F
F
-
-
IP-suojausluokka
IP20
IP20
IP20
IP20
IP20
IP20
Vertaile lisää ominaisuuksia

Toimituksen sisältö

  • Akkulaturi autoon S-CHARGER-65A.3
  • Liitäntäkaapeli musta (2 m)
  • Liitäntäkaapeli punainen (2 m)
  • Virtajohto (1,8 m)

Tuotekuvaus

Kompakti akkulaturi autoon pitää sinut tien päällä!

Onko tilanne tuttu? Matkustat paljon, mutta usein vain lyhyitä, alle viiden minuutin matkoja. Etenkin talvella akkujen kesto on helposti koetuksella. MSW:n ammattimaisen ja kompaktin auton akkulaturin avulla voit nopeasti ja helposti käynnistää autosi ja pysyä liikkeellä. Parhaassa tapauksessa ongelma ei edes pääse näin pitkälle, vaan lataat akun jo siinä vaiheessa, kun se alkaa menettää suorituskykyä.

Lataa autosi akku nopeasti ja tehokkaasti!

Käytit sitä sitten bensiinimoottorin käynnistykseen tai dieselmoottorin esilämmitykseen, apukäynnistin takaa, että olet valmis tilanteeseen kuin tilanteeseen. Tämä auton laturi reilulla 480 A:n käynnistysvirralla takaa, että autosi moottori käynnistyy uudelleen nopeasti, vaikka akku olisi täysin tyhjä. Varsinkin autokorjaamoissa, joissa moottori käynnistetään usein vain lyhyeksi ajaksi, akku ei ehdi latautua kunnolla. Auton akkulaturin käynnistää monenlaiset ajoneuvot nopeasti ja kuluttaa prosessin aikana enintään 8500 / 12000 W.

Tämä akkulaturi autoon on luotettava tapa ladata akkuja, joiden nimelliskapasiteetti on 60 - 1 000 Ah. 100 A virrallaan se myös takaa erityisen nopeat latausajat. 12 V tai 24 V lähtöjännitteen ansiosta voit käyttää laitetta myös suuremmille, korkeampaa jännitettä vaativille ajoneuvoille, kuten kuorma-autoille. Näin akut ovat käyttövalmiita hetkessä. Tarkista kuitenkin aina ennen lataamista, että akkusi vastaa suositeltua akkukapasiteettia.

Voit ohjata latausprosessia 60 minuutin ajastimella. Kolminumeroinen LED-näyttö näyttää kaikki asetetut arvot ja kulloisenkin lataustason. Sisäänrakennetun sulakkeen ansiosta se on suojattu oikosulkuja vastaan, jos sattuisit liittämään kaapelit väärällä napaisuudella.

Autolaturi ei vaikuta pelkästään kompaktilla muotoilullaan, vaan myös lukuisilla hyödyllisillä yksityiskohdillaan. Johtojen säilytysjärjestelmä pitää työpajasi järjestyksessä. Pyörien ansiosta voit helposti kuljettaa akkulaturin autosta toiseen. Yhtä kätevästi voit siirtää sitä myös sen tukevan kahvan avulla.

Arvostelut

4.3

Perustuen 11 arvosteluun

Lajittele :

viime kuussa Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Sweden

Ei kommentteja.

Näytä alkuperäinen arvostelu

2 kuukautta sitten Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Denmark

Hyvä laatu

Hyvä ja vakaa laturi. Tämä on toinen ostamani laturi.

Näytä alkuperäinen arvostelu

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Sweden

Lopulta

Lopuksi laturi, joka sopii akkuihini.

Näytä alkuperäinen arvostelu

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Switzerland

Super

Toimii hyvin!

Näytä alkuperäinen arvostelu

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Norway

Akkulaturi

Toimii erittäin hyvin, toistaiseksi tyytyväinen.

Näytä alkuperäinen arvostelu

2 vuotta sitten Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Denmark

Super!

Super!

Näytä alkuperäinen arvostelu

10 kuukautta sitten Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Germany

Akun laturi

Toimitus, pakkaus ja laturit hyvät. --- Valitettavasti mukana ei ole käyttöohjeita (edes lyhyessä muodossa).

Näytä alkuperäinen arvostelu

11 kuukautta sitten Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Switzerland

Kunnossa

nopea toimitus

Näytä alkuperäinen arvostelu

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Germany

Pikakäynnistys/lataus

Se varmaan tekee tehtävänsä. Oheinen kuvaus on varsin spartalainen. Kuka todennäköisesti allekirjoitti CE-ilmoituksen?

Näytä alkuperäinen arvostelu

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Denmark

ostettu näyttää hyvältä

Olen erittäin tyytyväinen ostettuun laturiin ja pikakäynnistimeen, mutta en ymmärrä, että mukana ei ole tanskalaista käyttöohjetta ja sain luvattua nopeamman toimituksen. Mutta oli pettymys heidän tapaansa tarjota palvelua ostohetkellä, kun jouduin maksamaan kahdesta kappaleesta, virheen vuoksi emme nähneet kun meidät hylättiin mustalla näytöllä, ja siksi tilasin uuden ja sain nopean kuitin . mutta ensimmäinen kuitti tuli myöhemmin päivällä, mutta he eivät halunneet lopettaa sitä ostoksia, vaikka he eivät olleet nostaneet rahoja tai lähettäneet minulle mitään, ja kuka kansaneläkeläisenä tarvitsee kaksi, ok minä minulle kerrottiin, että voin kieltäytyä kuitista, mutta nyt molemmat tulivat kahden saman päivän arvion mukaan, että he ovat antaneet minulle kaksi toimituspäivää, tuntuu kuin maksua ei voida valvoa virheen sattuessa. ja huono selitys heiltä. joten emme uskalla tehdä ostoksia siellä enää

Näytä alkuperäinen arvostelu
AMMATTILAISTEN VALINTA
17 VUODEN KOKEMUS…
…ammattilaisten tukemisesta.
JO 3 MILJOONAA…
…tyytyväistä yritysasiakasta.