Expondo Logo
Herkkukoju ja baaritarvikkeet
Suurkeittiölaitteet
Suurkeittiökalusteet
Keittiövälineet
Lämpöhauteet
Kylmälaitteet
Baaritarvikkeet
Lihanjalostuskoneet
Astianpesu

Tuotenumero: EX10012950

|

Malli: RCMZ-1000D

Sähköinen maustemylly - 1000 g - 20 x 9 cm - 3000 W - digitaalinen - Royal Catering

170,00 €
134,92 € alv 0% (25.5%) Tarjoamme tarvittaessa nettolaskun.

Määrälisä

kpl
Alennus
kpl (sis. alv)
3+
2%
166,60 €
5+
4%
163,20 €
10+
6%
159,80 €
Loppuunmyyty
Parhaan hinnan takuu
Royal Catering logo
Avainominaisuudet
  • voimakas – tehokas moottori 3000 W:n teholla antaa käyttöösi nopeuden 35 000 r/min
  • tilava – säiliöön mahtuu jopa 1000 g mausteita, yrttejä jne.
  • ajastimella – sisäänrakennetun ajastimen kiertosäädin mahdollistaa työjakson 0 - 5 minuuttia
  • turvallinen – kannen salpa ja luistamattomat kumijalat turvallista käyttöä varten
  • ruostumatonta terästä – korroosionkestävä ruostumaton teräsastia, runko ja terät
Toimitustiedot
Varaosat
Premium-takuu
Käyttöohjeet

Michael 2 vuotta sitten

Tehokas kone

Mausteiden jauhaminen on erittäin nopeaa ja helppoa. 30 sekunnin kuluttua kaikki on yleensä valmista. Vielä kauemmin ja mauste ylikuumenee. Harmi, että laite oli peitetty tarpeettomilla tarroilla, jotka saatiin pois vain etiketinpuhdistusaineella. Valtava viivakoodi edessä. Jota ei voinut poistaa vedellä. Sama ylhäällä. Varoitukset, jotka ovat varmasti hyviä alussa, mutta palavat nopeasti syntyvän lämmön takia. Toinen vesiliukoinen liima olisi varmasti parempi.

Tekniset tiedot

Sähköinen maustemylly - 1000 g - 20 x 9 cm - 3000 W - digitaalinen - Royal Catering Sähköinen maustemylly - 1000 g - 20 x 9 cm - 3000 W - Royal Catering Sähköinen maustemylly - 2000 g - 21 x 9.5 cm - 3400 W - digitaalinen - Royal Catering Sähköinen maustemylly - 2000 g - 21 x 9.5 cm - 3400 W - Royal Catering
(2)
170,00 €
Sähköinen maustemylly - 1000 g - 20 x 9 cm - 3000 W - digitaalinen - Royal Catering
Tarkasteltava tuote
(9)
123,00 €
Sähköinen maustemylly - 1000 g - 20 x 9 cm - 3000 W - Royal Catering
Tarjous
(10)
133,00 €
Sähköinen maustemylly - 2000 g - 21 x 9.5 cm - 3400 W - digitaalinen - Royal Catering
Tarjous
(4)
138,00 €
Sähköinen maustemylly - 2000 g - 21 x 9.5 cm - 3400 W - Royal Catering
Tarjous
Mitat (PxLxK)
26 x 23 x 36 cm
26 x 22 x 36.5 cm
26 x 21 x 39 cm
23 x 25 x 39 cm
Ajastimen aikaväli
0 - 5 minuuttia
0 - 5 minuuttia
0 - 5 minuuttia
0 - 5 minuuttia
Jännite [V]
230
230
230
230
Johdon pituus [m]
1,5
1,5
1,5
1,5
Kapasiteetti
1000 g
1000 g
2000 g
2000 g
Vertaile lisää ominaisuuksia

Toimituksen sisältö

  • Sähköinen maustemylly RCMZ-1000D:
  • 2 terää
  • 4 hiiliharjaa
  • Muovinen harja
  • Siivilä
  • Käyttöohje

Tuotekuvaus

Sähköinen maustemylly jauhaa hienoksi pippurit ja kanelit ynnä muut

Haluatko tarjota asiakkaillesi tai vieraillesi herkullista ruokaa tuoreista raaka-aineista ja täyteläisistä mauista? Royal Cateringin sähköinen maustemylly on ihanteellinen työkalu, jos haluat pilkkoa mausteet tai yrtit nopeasti ja tarkasti. Suuren 1000 g kapasiteetin ansiosta sähköinen yrttimylly soveltuu sekä kotikeittiöihin että kaupalliseen käyttöön.

Nopea sähkökäyttöinen maustemylly Royal Cateringin keittiötarvikkeista

Tehokas 3000 W:n moottori käyttää pyöriviä teriänsä nopeudella 35 000 r/min. Näin voit jauhaa kuivat ruoat, kuten pippurit, pähkinät, kahvipavut tai kanelitangot niin hienoksi kuin haluat – vain muutamassa sekunnissa. Voit asettaa sisäänrakennetun ajastimen kiertosäätimellä välille 0 - 5 minuuttia. Tämä sähkökäyttöinen maustemylly on erityisen tehokas, ja se jauhaakin useimmat ainekset alle 30 sekunnin aikana. Kovemmatkin mausteet jauhautuvat minuutin kuluessa. Erityisen kätevää: voit kallistaa laitteen astiaa 270° sivussa olevan pyörän avulla ja poistaa mausteseoksen helposti.

Kannen kaksi kiinteää lukkoa estävät tahattoman avaamisen käytön aikana ja suojaavat sinua loukkaantumisilta. Lisäksi ilmatiiviin kahvallisen kannen ansiosta voit säilyttää vastajauhetut mausteet tai yrtit laitteen säiliössä. Säiliö, terät ja runko on valmistettu elintarviketurvallisesta ja korroosionkestävästä ruostumattomasta teräksestä. Tämän materiaalin ansiosta tämä sähköinen pippuri ja suolamylly on erittäin pitkäikäinen. Liukumattomat kumijalat vaimentavat tärinää ja varmistavat, että laite seisoo tukevasti paikallaan. Lisäksi ne suojaavat työpintaa naarmuilta.

Tietoja tuotemerkistä

Royal Catering logo
Vieraile merkin Royal Catering sivulla Näytä kaikki merkin Royal Catering tuotteet

Arvostelut

4

Perustuen 2 arvosteluun

Lajittele :

2 vuotta sitten Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Switzerland

Tehokas kone

Mausteiden jauhaminen on erittäin nopeaa ja helppoa. 30 sekunnin kuluttua kaikki on yleensä valmista. Vielä kauemmin ja mauste ylikuumenee. Harmi, että laite oli peitetty tarpeettomilla tarroilla, jotka saatiin pois vain etiketinpuhdistusaineella. Valtava viivakoodi edessä. Jota ei voinut poistaa vedellä. Sama ylhäällä. Varoitukset, jotka ovat varmasti hyviä alussa, mutta palavat nopeasti syntyvän lämmön takia. Toinen vesiliukoinen liima olisi varmasti parempi.

Näytä alkuperäinen arvostelu

2 vuotta sitten Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Belgium

Hyvä kone ja palvelu, mutta ongelma savun hajussa

Ostin tämän koneen, toimii hyvin. Asiakaspalvelu vastaa nopeasti ja tehokkaasti. Ainoa kohtaamani ongelma on kuitenkin se, että 30 sekunnin kuluttua koneesta tulee voimakasta savun hajua. Se saa minut huolestumaan sen vaurioitumisesta.

Näytä alkuperäinen arvostelu

Usein kysytyt kysymykset

Voiko laitteessa jauhaa myös märkiä ainesosia?

Ei, tämä yrttimylly soveltuu vain kuiville ruoka-aineille, kuten esim. mausteille ja yrteille.

Onko myllyssä ylikuumenemissuojaa?

Kyllä.

Kuinka pitkälle säiliötä saa kallistaa? Voiko jauhetut ainesosat vain kaataa pois?

Kyllä, se onnistuu. Kallistustoiminto on erityisen hyödyllinen, koska säiliötä voidaan kallistaa 270°.

AMMATTILAISTEN ENSIMMÄINEN VALINTA
Luotettava asiantuntemus
VUODESTA 2007
Palvelee miljoonia asiakkaita
YMPÄRI EUROOPPAA