Expondo Logo
Vaaka
Laboratoriolaitteet
Mittaustekniikka
Laboratoriovirtalähteet
Laboratoriovarusteet

Tuotenumero: EX10030664

|

Malli: SBS-LCC-3000

Kiertojäähdytin - kompressori: 495 W - -20 – 20 °C - 20 L/min

1 463,00 €
1 161,11 € alv 0% (25.5%)Tarjoamme tarvittaessa nettolaskun.

Määrälisä

kpl
Alennus
kpl (sis. alv)
3+
3%
1 419,11 €
5+
6%
1 375,22 €
10+
8%
1 345,96 €
Steinberg Systems logo
Avainominaisuudet
  • tarkka - mikroprosessoriohjattu PID-säädin tasaiselle lämpötilalle +/-2 °C tarkkuudella
  • yksinkertainen - intuitiivinen käyttö LCD-näytön ja helposti huollettavan ruostumattomasta teräksestä valmistetun säiliön ansiosta
  • tehokas - alin lämpötila jopa -20 °C jäähdytystehotasoilla 10 ℃: 1150 W / 0 ℃: 880 W / -10 ℃ 600 W / -20 ℃: 320 W
  • tilaa säästävä - kompakti rakenne vie vain vähän tilaa
  • kestävä - korkealaatuisen työstön, teräksestä ja ruostumattomasta teräksestä valmistettujen komponenttien sekä ylikuumenemisen ja ylivirtasuojauksen ansiosta
Toimitustiedot
Varaosat
Premium-takuu
Käyttöohjeet

Piotrviime vuonna

Erittäin hyvä

Toistaiseksi muutaman tunnin kuluttua se toimii hyvin, näyttää erittäin hyvältä ja vakaalta. Se toimii.

Tekniset tiedot

Kiertojäähdytin - kompressori: 495 W - -20 – 20 °C - 20 L/minKiertojäähdytin - kompressori: 2430 W -  -20 - 99 °C - 20 l/min
(2)
1 463,00 €
Kiertojäähdytin - kompressori: 495 W - -20 – 20 °C - 20 L/min
Tarkasteltava tuote
(0)
1 586,00 €
Kiertojäähdytin - kompressori: 2430 W - -20 - 99 °C - 20 l/min
Tarjous
Mitat (PxLxK)
42 x 23 x 50 cm
50.5 x 38.5 x 101 cm
Jäähdytysteho [W]
10 ℃: 1150 W / 0 ℃: 880 W / -10 ℃ 600 W / -20 ℃: 320 W
320 - 1150
Jännite [V]
230
110-220
Käynnistysviive
Kyllä
Kyllä
Käyttölämpötila [°C]
≤25
≤25
Vertaile lisää ominaisuuksia

Toimituksen sisältö

  • Kiertojäähdytin SBS-LCC-3000
  • 2 sulaketta Kiertoputki
  • Käyttöohje
Tämä tuote on tällä hetkellä loppuunmyyty.

Tuotekuvaus

Kiertojäähdytin, jossa on lyhyet jäähdytysajat ja hyvä lämpötilan tarkkuus

Steinberg Systemsin kiertojäähdytin SBS-LCC-3000 on tehokas ratkaisu monenlaisiin jäähdytystehtäviin laboratorioissa tai teollisuudessa. Lyhyiden jäähdytysaikojen ja korkean hyötysuhteen ansiosta kiertojäähdytin, jossa on suljettu kompressorijäähdytys ja älykäs ohjausjärjestelmä, on tehokas ja kustannuksia säästävä vaihtoehto vesijohtovedellä tapahtuvaan jäähdytykseen.

Pieni tilaihme vakuuttavilla arvoilla Steinberg Systemsin laboratoriotarvikkeista

Kiertojäähdytin vakuuttaa ennen kaikkea hyvällä tehokkuudellaan. 495 W kompressorin teholla ja 100 W vahvalla kiertoilmapumpulla nestekiertojäähdytin on jäähdytysteholtaan 10 ℃: 1150 W / 0 ℃: 880 W / -10 ℃ 600 W / -20 ℃: 320 W. Täten jäähdytin saavuttaa -20 – 20 °C  lämpötilat virtausnopeudella 20 l/min. Kiertojäähdytin ylläpitää asetettuja arvoja luotettavasti mikroprosessoriohjatun PID-säätimen avulla tarkkuudella +/-2 °C.
Näiden tehokkaiden arvojen suhteen jäähdytin tarvitsee vain hämmästyttävän pienen tilan kompaktin rakenteensa ansiosta, joten sitä voidaan käyttää tilaa säästävästi. Käyttö on erittäin helppoa suuren ja helposti luettavan LCD-näytön ansiosta. Laite on myös helposti huollettava tarkkaan harkitun rakenteensa ja laadukasta materiaalia, kuten terästä ja ruostumatonta terästä olevan, 3 l säiliönsä ansiosta. Ylikuumenemis- ja ylivirtasuojaus takaavat lisäksi pitkän käyttöiän.

Arvostelut

5

Perustuen 2 arvosteluun

Lajittele :

viime vuonnaJulkaistu alun perin sivustolla Expondo Poland

Erittäin hyvä

Toistaiseksi muutaman tunnin kuluttua se toimii hyvin, näyttää erittäin hyvältä ja vakaalta. Se toimii.

Näytä alkuperäinen arvostelu

3 vuotta sittenJulkaistu alun perin sivustolla Expondo United Kingdom

Tehokas, luotettava (toistaiseksi) ja helppokäyttöinen

Olen käyttänyt tätä Recirculating Chilleriä muutaman viikon ajan ja se on palvellut minua erittäin hyvin. Kierrätyspumppu/järjestelmä ei ole kovin tehokas, mutta siihen on helppo sijoittaa (varmista, että jäähdyttämäsi ulkoisen nesteen taso on lähellä yksikön tulo- ja poistoaukon tasoa). Olen huomannut, että itse jäähdytysjärjestelmä toimii melko hyvin.

Vastaus käyttäjältä

Expondo Logo
Kiitos positiivisista ja rohkaisevista sanoista. Autamme sinua tulevaisuudessa saamaan sen valmiiksi. Hyvää päivän jatkoa!
Näytä alkuperäinen arvostelu
AMMATTILAISTEN VALINTA
18 VUODEN KOKEMUS…
…ammattilaisten tukemisesta.
JO 3 MILJOONAA…
…tyytyväistä yritysasiakasta.