Expondo Logo
Herkkukoju ja baaritarvikkeet
Suurkeittiölaitteet
Suurkeittiökalusteet
Keittiövälineet
Lämpöhauteet
Kylmälaitteet
Baaritarvikkeet
Lihanjalostuskoneet
Astianpesu

Tuotenumero: EX10012886

|

Malli: RCWP-27CRDS

Rypälemurskain - manuaalinen - 27 l -Wiesenfield

247,00 €
196,03 € alv 0% (25.5%) Tarjoamme tarvittaessa nettolaskun.

Määrälisä

kpl
Alennus
kpl (sis. alv)
3+
3%
239,59 €
5+
6%
232,18 €
10+
8%
227,24 €
Loppuunmyyty
Parhaan hinnan takuu
Wiesenfield logo
Avainominaisuudet
  • tehokas – rypäleet erotetaan varresta ja murskataan ihanteelliseen koostumukseen
  • tilava - tilavuudella 27 l suuria määriä rypäleitä voidaan murskata yhdessä vaiheessa
  • kestävä - kestävät materiaalit, kuten ruostumaton teräs, rauta, puu ja alumiini, sekä vakaa rakenne takaavat pitkän käyttöiän
  • yksinkertainen - laitteen kokoaminen ja käsittely on helppoa ja intuitiivista
  • ekologinen - manuaalisen käytön ansiosta rypälemyllyä ei voi käyttää vain missä tahansa, vaan se on myös ympäristöystävällisempi kuin sähköversiot
Toimitustiedot
Varaosat
Premium-takuu
Käyttöohjeet

Paul Martignoli viime vuonna

Abbeermaschine

Nopea toimitus. Kone on hyvä tulo, mutta sitä voidaan käyttää ja testata vakavasti vasta ensi vuonna.

Tekniset tiedot

Rypälemurskain - manuaalinen - 27 l -Wiesenfield Omenasilppuri - 1 500 W - 2 800 kierr./min - suuri suppilo -Wiesenfield Mehupuristin - ruostumaton teräs - 14 l - sis. 1 puristusliina -Wiesenfield Hydraulinen mehupuristin - ruostumaton teräs/rauta - 40 l - 3 bar - sis. 5 suodatinliinaa -Wiesenfield
(3)
247,00 €
Rypälemurskain - manuaalinen - 27 l -Wiesenfield
Tarkasteltava tuote
(21)
454,00 €
Omenasilppuri - 1 500 W - 2 800 kierr./min - suuri suppilo -Wiesenfield
Tarjous
(12)
193,00 €
Mehupuristin - ruostumaton teräs - 14 l - sis. 1 puristusliina -Wiesenfield
Tarjous
(5)
492,00 €
Hydraulinen mehupuristin - ruostumaton teräs/rauta - 40 l - 3 bar - sis. 5 suodatinliinaa -Wiesenfield
Tarjous
Mitat (PxLxK)
89 x 46 x 58.5 cm
45 x 42 x 128 cm
47 x 40 x 64.5 cm
50 x 50 x 92 cm
Jännite [V]
-
230
-
-
Kumijalat
-
Kyllä
Ei
-
Lähetyspaino
18.6 kg
26.8 kg
13 kg
23 kg
Levyn halkaisija
-
180 mm
-
-
Vertaile lisää ominaisuuksia

Toimituksen sisältö

  • destemmer RCWP-27CRDS
  • Käyttöohje

Tuotekuvaus

Hedelmämylly tekee rypälesadon käsittelystä helppoa

Sadonkorjuuaika on parasta aikaa!Wiesenfieldin destemmerin ansiosta voit käsitellä viinirypäleesi hetkessä. Sen avulla voit erottaa hedelmät varresta ja murskata rypäleet ilman suurta vaivaa, jotta muodostuu optimaalinen mäski, jota voit käyttää viinin valmistamiseen.

Yksinkertaista ja tehokasta!Wiesenfieldin rypäleiden hävittäjä

Voit asentaa käsikäyttöisen destemmerin muutamalla yksinkertaisella vaiheella. Pienestä koostaan huolimatta se tarjoaa sinulle erityisen suuren täyttömäärän, 27 l. 40 x 40 cm suppilon ansiosta voit muussata suuria määriä rypäleitä muutamassa vaiheessa. Erottelet varret luotettavasti ristikon avulla ja murskaat hedelmät myllyssä homogeeniseksi massaksi. Joten mikään ei estä onnistunutta jatkokäsittelyä.

Pyökkipuusta valmistetun erityisen suuren ja ergonomisen kahvan ansiosta voit käyttää rypälemyllyä pienemmällä vaivalla. Manuaalisen käytön ansiosta voit käyttää destemmeriä myös paikoissa, joissa sähköä on vaikea saada tai ei ole ollenkaan saatavilla. Kone on rakennettu kestämään. Vankka, raudasta, alumiinista ja ruostumattomasta teräksestä valmistettu rakenne mahdollistaa sen käytön useiden vuosien ajan.

Tietoja tuotemerkistä

Wiesenfield logo
Innovatiiviset ratkaisut, jotka tukevat kestävää, tehokasta ja luotettavaa karja- ja viljelyhallintaa.
Näytä kaikki merkin Wiesenfield tuotteet

Arvostelut

5

Perustuen 3 arvosteluun

Lajittele :

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Switzerland

Abbeermaschine

Nopea toimitus. Kone on hyvä tulo, mutta sitä voidaan käyttää ja testata vakavasti vasta ensi vuonna.

Näytä alkuperäinen arvostelu

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Poland

Toimii

Toimii sujuvasti.

Näytä alkuperäinen arvostelu

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Austria

Abbeermaschine

Kokosin sen ja olen ihastunut! Hieno ja nopea toimitus! Vielä en osaa sanoa mitään käytännönläheistä, vasta kun ensi vuonna on taas viinirypäleitä!

Näytä alkuperäinen arvostelu

Usein kysytyt kysymykset

Mistä materiaalista kahva on tehty?

Kammen kahva on valmistettu pyökkipuusta.

Voinko poistaa säleikön puhdistamisen helpottamiseksi?

Ei, ruudukko käsitellään pysyvästi koneessa.

Mikä on vaihteiden suhde?

Vaihteiston voimansiirto on varustettu ketjulla.

AMMATTILAISTEN ENSIMMÄINEN VALINTA
Luotettava asiantuntemus
VUODESTA 2007
Palvelee miljoonia asiakkaita
YMPÄRI EUROOPPAA