Expondo Logo
Puutarhatarvikkeet
Puutarhanhoito
Allastarvikkeet
Puutarhakoristeet
Piharakennukset
Puutarhakalusteet

Tuotenumero: EX10250101

|

Malli: UNI_UMBRELLA_2SQ250TA

Aurinkovarjo - riippuva - taupe - neliö - 250 x 250 cm - kääntyvä

220,00 €
174,60 € alv 0% (25.5%) Tarjoamme tarvittaessa nettolaskun.

Määrälisä

kpl
Alennus
kpl (sis. alv)
3+
5%
209,00 €
5+
10%
198,00 €
10+
15%
187,00 €
Loppuunmyyty
Parhaan hinnan takuu
Uniprodo logo
Avainominaisuudet
  • pitkäikäinen, tiheydeltään 180 g/m2 oleva polyesterikangas
  • 250 x 250 cm antaa suuren varjoalueen
  • varma suoja UV-säteilyltä UPF-suojakertoimen ollessa 50+
  • älykäs, tilaasäästävä rakenne kannattimella helppoon pystykseen ja tukevaan pitoon
  • käännettävä ja täten ongelmitta mukautettava auringon sijainnin mukaan
Accessories
Toimitustiedot
Varaosat
Premium-takuu
Käyttöohjeet

Anonyymi 5 vuotta sitten

Mielellään taas

Hyvin tehty, houkutteleva hinta. Suosittelemme!

Tekniset tiedot

Aurinkovarjo - riippuva - taupe - neliö - 250 x 250 cm - kääntyvä Aurinkovarjo - riippuva - punainen - neliö - 250 x 250 cm - kääntyvä Aurinkovarjo - kermanvärinen - neliö - 250 x 250 cm - kallistettava Aurinkovarjo - ruskeanharmaa - neliö - 250 x 250 cm - kallistettava Aurinkovarjo - sininen  - pyöreä - Ø 300 cm - kallistettava Aurinkovarjo - viininpunainen - pyöreä - Ø 300 cm - kallistettava
(4)
220,00 €
Aurinkovarjo - riippuva - taupe - neliö - 250 x 250 cm - kääntyvä
Tarkasteltava tuote
(2)
66,00 €
Aurinkovarjo - riippuva - punainen - neliö - 250 x 250 cm - kääntyvä
(3)
84,00 €
Aurinkovarjo - kermanvärinen - neliö - 250 x 250 cm - kallistettava
(1)
84,00 €
Aurinkovarjo - ruskeanharmaa - neliö - 250 x 250 cm - kallistettava
(1)
79,00 €
Aurinkovarjo - sininen - pyöreä - Ø 300 cm - kallistettava
(3)
74,00 €
Aurinkovarjo - viininpunainen - pyöreä - Ø 300 cm - kallistettava
Mitat (PxLxK)
303.5 x 242 x 260 cm
303.5 x 242 x 260 cm
315 x 249 x 262 cm
315 x 249 x 262 cm
330 x 292 x 262 cm
330 x 292 x 262 cm
Jalka
-
Kyllä
Kyllä
Kyllä
Kyllä
Kyllä
Kaaren halkaisija [mm]
12X18
12X18
12 x 18
12 x 18
12 x 18
12 x 18
Kallistettava
Kyllä
Kyllä
Kyllä
Kyllä
Kyllä
Kyllä
Lähetyspaino
18.7 kg
19.5 kg
14.3 kg
14.2 kg
13.9 kg
14 kg
Vertaile lisää ominaisuuksia

Toimituksen sisältö

  • Aurinkovarjo UNI_UMBRELLA_2SQ250TA
  • Käyttöohje

Tuotekuvaus

Aurinkovarjo - riippuva - taupe - neliö - 250 x 250 cm - kääntyvä

Uniprodon puutarhalaitteisiin kuuluva aurinkovarjo tarjoaa suojan kuumuudelta ja UV-säteilyltä aurinkoisena päivänä terasseilla tai puutarhassa. Se vakuuttaa korkealla laadullaan, modernilla muotoilullaan ja poikkeuksellisella kestävyydellään.
Taupen aurinkovarjon mitat ovat 250 x 250 cm, joten se suojaa runsaasti ja luotettavasti kuumuudelta ja sateelta. Ajattoman muotoilunsa ja hyvälaatuisten materiaaliensa sekä huolellisen valmistuksensa ansiosta tämä avara riippuvarjo on miellyttävä katseenvangitsija.
Kuivan ja viileän paikan lisäksi vedenkestävä riippuvarjo tarjoaa suojan myös terveydelle haitalliselta auringonsäteilyltä, joka rasittaa voimakkaimmin keskikesällä. Päivänvarjon UV-suojakerroin on UPF 50+, joten se suojaa miltei 98 prosenttisesti kaikelta UV-säteilyltä. Täten voit nauttia ruuasta ja juomasta turvallisesti ja huoletta.
Aurinkovarjo voidaan mukauttaa nopeasti vain muutamalla käden käänteellä yksilöllisesti joka säähän sopivaksi. Innovatiivisen pyörimissysteeminsä avulla varjoa voidaan kääntää 360 astetta auringon sijainnin mukaan sopivan varjon aikaansaamiseksi. Tämä onnistuu yhtä helposti kuin varjon avaaminen ja sulkeminen käsikammella.
Riippuvarjo on erittäin tilaa säästävä ja älykäs vaihtoehto auringonsuojaksi. Varjo voidaan asettaa suoraan seinään kiinni tai pöydän viereen. Se riippuu varrestaan halutun alueen yläpuolella. Näin ollen myös pöytiä, joissa ei ole varjolle sopivaa aukkoa, voidaan suojata kuumuudelta – ilman että näkyvyys kärsii tai että suojaveisi tilaa pöydällä. Riippuvan rakenteensa ansiosta kampi ja pyörimissysteemi ovat paremmin ulottuvilla.
Aurinkovarjo on valmistettu vankasta, tiheydeltään 180 g/m
Aurinkovarjo voidaan asettaa mille vaan kantavalle, kiinteälle alustalle. Tätä varten jalkaristissä on valmiit reiät, joista varjo voidaan kiinnittää ruuveilla haluttuun paikkaan.Tarvittaessa lisävankkuutta aurinkovarjon jalalle tuovat sopivat tukilevyt, jotka löydät expondon valikoimasta. Tuuletusventtiili takaa paremman ilmankierron ja tukevoittaa varjoa entisestään.

Arvostelut

4.7

Perustuen 4 arvosteluun

Lajittele :

5 vuotta sitten Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Germany

Mielellään taas

Hyvin tehty, houkutteleva hinta. Suosittelemme!

Näytä alkuperäinen arvostelu

5 vuotta sitten Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Switzerland

Nopea ja käytännöllinen

Tilaus käsiteltiin nopeasti, toimitettiin huolellisesti pakattuna, helppo koota ja sateenvarjo vastasi kaikkia odotuksia. Erinomainen!

Näytä alkuperäinen arvostelu

6 vuotta sitten Julkaistu alun perin sivustolla Amazon United Kingdom

Erinomainen

Se vain toimii ja näyttää hyvältä

Näytä alkuperäinen arvostelu

6 vuotta sitten Julkaistu alun perin sivustolla Amazon France

yksityiskohta

Jalan metallipäästä puuttuu suojaava muovitarvike.

Näytä alkuperäinen arvostelu

Usein kysytyt kysymykset

Onko varjo helppo pystyttää? Kuuluuko toimitukseen kaikki, mitä tarvitsen pystyttämistä varten?

Aurinkovarjon pystytys ei ole monimutkaista, se sujuu hyvin intuitiivisesti. Toimitus sisältää kaiken tarvittavan.

Onko aurinkovarjo kestävä?

Varjokangas on erittäin hyvälaatuista polyesteriä. Sen tiheys on 180 g/m2. Myös varjon rakenne on hyvin tukeva. Tämä tuote tulee kestämään käytössä pitkään.

Voiko varjon jalan sijoittaa minne vain?

Varjon jalka voidaan sijoittaa vakaasti mille tahansa kovalle tasaiselle alustalle ja kiinnittää lisäksi ruuvein. Tukevuuden takaamiseksi löydät expondon valikoimasta sopivat tukilevyt varjon jalalle.

AMMATTILAISTEN VALINTA
18 VUODEN KOKEMUS…
…ammattilaisten tukemisesta.
JO 3 MILJOONAA…
…tyytyväistä yritysasiakasta.