Expondo Logo
Pellettikoneet
Kynimiskone
Hautomakone
Eläintenhoito
Mehiläistarvikkeet
Pellettikoneen matriisit
Heinäverkko
Traktoritarvikkeet
Aitatarvikkeet
Lemmikkitarvikkeet
Ruokinta-automaatit
Kuormaverkot
Pieneläinloukut
Heinätelineet
Vasaramyllyt
Viljamyllyt
Maissipuristimet

Tuotenumero: EX10280041

|

Malli: WIE-PM-1000

Pellettipuristin - maks. 300 kg/h - Ø 200 mm - 2 rullaa

2 007,00 €
1 592,86 € alv 0% (25.5%) Tarjoamme tarvittaessa nettolaskun.

Määrälisä

kpl
Alennus
kpl (sis. alv)
3+
3%
1 946,79 €
5+
6%
1 886,58 €
10+
8%
1 846,44 €
Loppuunmyyty
Parhaan hinnan takuu
Wiesenfield logo
Avainominaisuudet
  • monipuoliset käyttömahdollisuudet – tuottaa rehu-, lannoitus- tai lämmityspellettejä orgaanisista aineista
  • korkea tuottavuus – käsittelee rehumateriaaleja 200 - 300 kg/h ja puuhaketta 110 - 140 kg/h
  • tehokas työstö – 7 500 W:n moottori toimii kierrosnopeudella 1 140 r/min
  • hyvä säilyvyys – pelletit kestävät varastointia pidempään, sillä puristin kuumentaa ne 60 - 80 °C:n lämpötilaan
  • intuitiivinen käyttää – kompakti, liikuteltava ja helppokäyttöinen pellettikone neljällä pyörällä
  • kustannustehokas pellettituotanto – kaksirullainen teknologia perustuu mekaanisesti yksinkertaistettuun rakenteeseen, joka mahdollistaa luotettavan ja vähähuoltoisen käytön alhaisin hankinta- ja käyttökustannuksin
Accessories
Toimitustiedot
Varaosat
Premium-takuu
Käyttöohjeet

Hirret 2 vuotta sitten

Pellettipuristin

Laadukas tuote ja nopea toimitus. KIITOS

Tekniset tiedot

Pellettipuristin - maks. 300 kg/h - Ø 200 mm - 2 rullaa Pellettikone - enintään 100 kg/h - Ø 120 mm - lukittava lokero - 2 rullaa Pellettipuristin - maks. 100 kg/h - Ø 120 mm - 2 rullaa
(5)
2 007,00 €
Pellettipuristin - maks. 300 kg/h - Ø 200 mm - 2 rullaa
Tarkasteltava tuote
(10)
1 020,00 €
Pellettikone - enintään 100 kg/h - Ø 120 mm - lukittava lokero - 2 rullaa
Tarjous
(12)
1 350,00 €
Pellettipuristin - maks. 100 kg/h - Ø 120 mm - 2 rullaa
Tarjous
Mitat (PxLxK)
123 x 42 x 105 cm
90 x 30 x 73 cm
88.5 x 35.5 x 73 cm
Hätäpysäytys
Kyllä
Kyllä
Kyllä
IP-suojausluokka
IP55
IP55
IP55
Jännite [V]
400
400
400
Jatkuva käyttöaika [h]
24
24
24
Vertaile lisää ominaisuuksia

Toimituksen sisältö

  • Pellettipuristin WIE-PM-1000
  • Kokoamistarvikkeet
  • Kokoamisohjeet
  • Laite toimitetaan ILMAN virtapistoketta!

Tuotekuvaus

Pellettikone tuottaa suuria määriä rehua lyhyessä ajassa

Wiesenfieldin tehokas pellettipuristin valmistaa rehupellettejä 300 kg/h tai käsittelee puuhaketta 140 kg/h. Raaka-aineiden yksittäisten hiukkasten tulee kuitenkin olla alle 6 mm:n kokoisia. Näin voit tuottaa suuria määriä rehu-, lannoitus- tai lämmityspellettejä helposti ja edullisesti. Valmistamalla rehupelletit itse, voit myös varmistaa, että ne sisältävät ainoastaan haluamiasi raaka-aineita.

Wiesenfieldin pellettikoneella valmistat hyvin säilyviä ja tiukasti puristettuja pellettejä

Pellettikone puristaa valitsemasi materiaalin suurella paineella halkaisijaltaan 200 mm suuren matriisin läpi. Huomattava paine ja pellettien kuumennus 60 - 80 °C:een saavat aikaan erityisen tiukasti puristettuja 6 mm:n kokoisia pellettejä. Kuumennus myös parantaa pellettien säilyvyyttä. Käytännöllisen galvanoidusta teräslevystä valmistetun poistokourun ansiosta voit täyttää valmiit pelletit suoraan säkkeihin tai muihin säiliöihin.

Tehokas pellettipuristin tekee vaikutuksen helppokäyttöisyydellään

Tämä tehokas pellettikone toimii 7 500 W:n sähkömoottorilla. Intuitiivisesti käytettävän koneen keskellä olevassa ohjauskotelossa on helposti saavutettava hätäpysäytyskytkin. Syöttösuppilossa oleva suojaristikko (37 x 37 mm) estää vierasesineiden tai käsiesi päätymisen puristimen koneistoon. Neljän suuren pyörän ansiosta tämä pelletti-kone on myös erittäin helppo kuljettaa haluttuun paikkaan.

Vinkki: Tilaa pellettikoneen mukana myös sideaine pelleteille (tuotenro: 10530000). Vehnätärkkelysjauhe helpottaa pelletin puristamista ja varastointia.

Huomautus kuluvista osista: Pellettipuristimien sisäänrakennettuja matriiseja ja rullia voi käyttää enintään 300 tuntia. Jos ne ovat kuluneet, vaihda ne viipymättä uusiin. Kuluvat osat eivät kuulu lakisääteisen takuun tai laajennetun takuun piiriin. Sopivia varaosia löydät expondon verkkokaupasta.

Arvostelut

3.4

Perustuen 5 arvosteluun

Lajittele :

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Czech Republic

Ei kommentteja.

Näytä alkuperäinen arvostelu

2 vuotta sitten Julkaistu alun perin sivustolla Expondo France

Pellettipuristin

Laadukas tuote ja nopea toimitus. KIITOS

Näytä alkuperäinen arvostelu

3 vuotta sitten Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Germany

Loistava kone, jopa aloittelijalle

Tänään saatiin vihdoin kone käyttöön (sähköasentaja teki kaapelin liittämisen). Olimme jo valmistautuneet päivien yrittämiseen, kunnes saatiin kunnolliset pelletit, mutta siihen meni noin puoli tuntia. Lisäsimme tärkkelystä sahanpuruomme (ei sahanpurua) ja lyhyen sisäänajon ja paineen kanssa leikkimisen jälkeen saimme hienoja tuloksia, joita voidaan käyttää pellettilämmitysjärjestelmässä. On sanottava, että olemme aloittelijoita ja tämä on ensimmäinen koneemme. Oikein mahtava!!

Näytä alkuperäinen arvostelu

viime vuonna Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Germany

rikki

saapui tänne täysin tuhoutuneena, eikä kukaan käsittele valitusta

Näytä alkuperäinen arvostelu

2 vuotta sitten Julkaistu alun perin sivustolla Expondo Italy

Petos

Pelletit eivät tee sitä, olen kokeillut kaikin tavoin hakkeella, sahanpurulla jne. se ei tee mitään, vain puhdistettua sahanpurua tulee ulos, et pysty säätämään teloja, se juuttuu ja se tukkeutuu ja pysähtyy, siitä ei ole hyötyä

Näytä alkuperäinen arvostelu

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on pellettipuristimen tuotantokapasiteetti?

Pellettikone käsittelee jopa 300 kg rehua tai 140 kg puuhaketta tunnissa.

Voiko tämä pellettikone valmistaa erikokoisia pellettejä?

Pellettikoneen vakiovarusteena on 6 mm:n matriisi. Jos haluat valmistaa tätä pienempiä pellettejä, voit käyttää Wiesenfieldin 2,5 tai 4 mm:n matriiseja, jotka sopivat erityisen hyvin esimerkiksi lintujen, kanien, kanojen tai kotieläinten rehupellettien valmistukseen. Jos taas tarvitset suurempia pellettejä, löydät meiltä myös tähän sopivia, jopa 8 mm:n matriiseja. Näin voit valmistaa aivan yhtä helposti niin lämmitys-, rehu- kuin lannoituspelletitkin.

AMMATTILAISTEN ENSIMMÄINEN VALINTA
Luotettava asiantuntemus
VUODESTA 2007
Palvelee miljoonia asiakkaita
YMPÄRI EUROOPPAA