Expondo Logo
Herkkukoju ja baaritarvikkeet
Suurkeittiölaitteet
Suurkeittiökalusteet
Keittiövälineet
Lämpöhauteet
Kylmälaitteet
Baaritarvikkeet
Lihanjalostus-koneet
Astianpesu

Tuotenumero: EX10010796

|

Malli: RCAM-250

Siivutuskone - 250 mm - enint. 12 mm - 150 W

347,00 €
275,40 € alv 0% (25.5%)Tarjoamme tarvittaessa nettolaskun.

Määrälisä

kpl
Alennus
kpl (sis. alv)
3+
5%
329,65 €
5+
10%
312,30 €
10+
15%
294,95 €
Royal Catering logo
Avainominaisuudet
  • Portaattomasti säädettävä leikkuuleveys, 0 - 12 mm
  • Nopeaa siivutusta, 325 r/min ja 150 W
  • Halkaisijaltaan 250 mm:n leikkuuterä suurillekin liha- ja makkaramäärille
  • Integroitu teroitin pitää terän terävänä ja siivutuksen helppona
  • Mukava ja turvallinen: uritettu pinta ja helposti liikkuvat kiskot
Toimitustiedot
Varaosat
Premium-takuu
Käyttöohjeet

Søren Larsen 4 kuukautta sitten

Nopea toimitus suoraan kotiovellesi, ja toimii täydellisesti 👍

Tekniset tiedot

Siivutuskone - 250 mm - enint. 12 mm - 150 WSiivutuskone - Ø 250 mm - 0 - 8 mm - teroittimella
(5)
347,00 €
Siivutuskone - 250 mm - enint. 12 mm - 150 W
Tarkasteltava tuote
(6)
353,00 €
Siivutuskone - Ø 250 mm - 0 - 8 mm - teroittimella
Mitat (PxLxK)
49 x 35.5 x 38.5 cm
49 x 40.5 x 38 cm
Kärryn mitat [mm]
185
-
Lähetyspaino
18 kg
17.5 kg
Materiaali
Ruostumaton teräs
Hiiliteräs
Paino
15.25 kg
15.15 kg
Vertaile lisää ominaisuuksia

Toimituksen sisältö

  • Siivutuskone RCAM-250
  • Käyttöohje
Tämä tuote on tällä hetkellä loppuunmyyty.
Suositellut vaihtoehdot, valittu kiinnostuksesi perusteella:

Tuotekuvaus

Siivutuskone - 250 mm - enint. 12 mm - 150 W

Ohuen ohuita siivuja mortadellaa tai kunnon palanen lauantaimakkaraa: siivutuskoneella RCAM-250 makkaroiden, lihan tai juustojen leikkaaminen juuri haluamaasi paksuuteen käy helposti. Tämä on ihanteellinen laite herkullisten voileipien valmistukseen ravintoloissa tai leikkeletarjottimien kokoamiseen pitopalveluita varten.
Siivujen leveyden voi asettaa kiertosäätimellä tarkasti ja portaattomasti välille 0 ja 12 mm. Kiertosäätimessä oleva asteikko näyttää sinulle tismalleen valitsemasi leikkuupaksuuden. Voit säätää siivukoon juuri sopivaksi kulloisellekin makkara- tai lihalaadulle. Suurin leveys on 12 mm, jolla saat aikaan tuhteja siivuja.
Jotta sinä voit työskennellä nopeasti, olemme asentaneet tähän ravintolalaitteeseen 150 W:n moottorin, joka tuottaa vaikuttavan terän leikkuunopeuden, jopa 352 r/min. Näin makkara ja liha tulee siivutettua nopeasti ja voit käyttää aikasi ruokien valmisteluun.
Leikkuuterän halkaisija on 250 mm, joka riittää mainiosti kookkaammillekin siivutettaville kuten mortadella tai parmankinkku. Myös suurien jäähtyneiden paistien leikkaaminen sujuu hyvin tällä leikkuuterällä. Laitteeseen asennetulla terällä voi tietenkin leikata myös juustoja, mutta vielä paremmin tähän tarkoitukseen sopii teflonpinnoitettu terä, johon useimmat juustot eivät tartu. Tällaisia teriä ja muita tarvikkeita on myynnissä expondon verkkokaupassa kohdassa ”lihanjalostus”.
Kaikki terät tylsyvät aikanaan, varsinkin, jos niillä leikataan suuria määriä elintarvikkeita. Jotta voisit työskennellä mahdollisimman pienillä keskeytyksillä ja säilyttää totutun työtahtisi, laitteessa on puoliautomaattinen teroitin, jolla saat leikkuuterän nopeasti taas teräväksi.
Makkara tai liha lasketaan uritetulle pinnalle ja siirretään työntimellä kohti leikkuuterää. Tämä sujuu vaivattomasti ilman suurta voiman käyttöä. Sisäänrakennetut liuku- ja kuulalaakerit tukevat leikkausliikettä ja tekevät siitä sulavan. Tällä laitteella voit siivuttaa suuriakin määriä mukavasti. Terän suojus ja harkitusti sijoitetut muovikahvat huolehtivat työturvallisuudesta.

Tietoja tuotemerkistä

Royal Catering logo
Vieraile merkin Royal Catering sivullaNäytä kaikki merkin Royal Catering tuotteet

Arvostelut

4.6

Perustuen 5 arvosteluun

Lajittele :

4 kuukautta sittenJulkaistu alun perin sivustolla Expondo Denmark

Nopea toimitus suoraan kotiovellesi, ja toimii täydellisesti 👍

Näytä alkuperäinen arvostelu

2 vuotta sittenJulkaistu alun perin sivustolla Expondo France

Kinkkuleikkurin halkaisija 25

Olen tyytyväinen ostokseeni, mutta pahoittelen vain yhtä asiaa: 30 cm:n halkaisija ei ollut saatavilla tilattaessani, koska kinkun leikkaamiseksi 30 cm halkaisija olisi mahdollistanut koko kinkun leikkaamisen. Muuten erittäin helppokäyttöinen helppo puhdistaa ja ennen kaikkea erittäin nopea toimitus suosittelen tätä sivustoa Bravo älä muuta mitään kaikki on täydellistä

Näytä alkuperäinen arvostelu

2 vuotta sittenJulkaistu alun perin sivustolla Expondo Czech Republic

leikkuri

spokkojenost

Näytä alkuperäinen arvostelu

4 vuotta sittenJulkaistu alun perin sivustolla Expondo Sweden

Näytön kone

Tyytyväinen

Näytä alkuperäinen arvostelu

4 vuotta sittenJulkaistu alun perin sivustolla Expondo Germany

Räätälöinti

Ei kommentteja.

Näytä alkuperäinen arvostelu

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka teroitan siivutuskoneen terän?

Koneessa on sisäänrakennettu teroitin, joka teroittaa terän. Käynnistä terä ja paina hiomakiveä kevyesti terää vasten.

Voiko siivutuspaksuutta säätää?

Voit asettaa leikkuuleveyden kiertosäätimellä välille 0 ja 12 mm tarkasti siinä olevan asteikon avulla.

Mitkä ovat sähköisen siivutuskoneen edut?

Käsikäyttöisiin malleihin verrattuna siivutus käy nopeammin, et joudu tuhlaamaan voimiasi pyörittämiseen ja leikkuujälki on tarkempaa.

AMMATTILAISTEN VALINTA
18 VUODEN KOKEMUS…
…ammattilaisten tukemisesta.
JO 3 MILJOONAA…
…tyytyväistä yritysasiakasta.